Przyzwoitość jest nie ważna, ważne są pieniądze!


Zajezdnia tramwajowa, jedna z najstarszych w woj. Łódzkim, wpisana do rejestru zabytków, część historii, część Łódzkiego życia, ogromna, w dzień przypominająca plan zdjęciowy, w nocy straszącą ruderę, ale wedle prawa - jest to ZABYTEK!

"ZABYTEK - nieruchomość lub rzecz ruchoma, ich części lub zespoły, będące dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadectwo minionej epoki bądź zdarzenia, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową." (art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami).


W rok zakończenia działalności (2011r.) Miasto sprzedaje teren wraz z budynkami przedsiębiorcy. Również w tym roku "Zajezdnia Dąbrowskiego" przeżywa pożar, rok później w biały dzień wjeżdża ciężki sprzęt, zaczyna rozbierać ZABYTKOWĄ zajezdnie (bezprawnie), wszystko trwa niecałe dwie godziny, ostatnich "pracowników" spłoszyła nadjeżdżająca policja. 

I tak po zabytku, zostało puste pole:


ZABYTEK to ZABYTEK nikt nie ma prawa go niszczyć ani dewastować, jeśli widzisz takie zdarzenie REAGUJ nic Cię to nie kosztuje, a może przynieść wiele dobrego!

Łódź to jeden wielki zabytek, nie pozwólmy jej zburzyć pod ogromny hipermarket, nie jest tego warta!

4 komentarze:

 1. racja. :)
  fajne zdjęcie.
  zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się pierwsza fota, naprawdę ma klimat nieziemski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje, bardzo się cieszę ;) przyznam szczerzę, że uwielbiam robić zdjęcia i każda pochwała mnie nieziemsko cieszy ;)

   Usuń

Copyright © Altruistka , Blogger