Zawijane mini tortilki




Nagle wpadli znajomi a Ty nie masz prawie nic w lodówce? No cóż zdarza się czasem i tak i nic na to nie poradzimy. Ale mam wyjście z opresji! Wystarczy że w domu masz ser żółty, dowolną wędlinę (może być bez, mogą być nawet parówki, też wychodzi dobre!), Ketchup i tortille (albo mąkę i wodę, wraz z odrobina cierpliwości żeby tortille zrobic samemu. U nas to absolutny hit każdej imprezy, powiedziała bym nawet, że jest to swojego rodzaju must have. 


Składniki;

Ser żółty
Wędlina
Tortille
Ketchup


Przygotowanie;

Banalnie proste. Nagrzewany piekarnik (180°) i zabieramy się do roboty.
Tortille kładziemy na płasko, smarujemy ketchupem, kładziemy na to plasterki wędliny i sera żółtego (max na 3/4 od strony od której będziemy zwijać, inaczej środek się wysuwa). Zwijamy ruloniki (tak samo jak naleśniki) tniemy pod kątem i kładziemy na blaszce (najlepiej wyłożonej papierem do pieczenia) wkładamy do piekarnika i pieczemy aż się trochę przyrumienia a ser do końca się roztopi.

Można zamienić wędlinę na parówki, można włożyć kawałki kurczaka, można zrobić z samym serem. To wszystko zależy od waszych upodobań i weny twórczej w trakcie robienia tortillek. Można zamiast ketchupu dodać musztardy, jakiś ulubiony sos. Wszystko zależy od tego co lubicie i co sobie wymyślicie.

Smacznego! <3 p="">

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Altruistka , Blogger