Ćwiczenia które lubię wykonywać

Okej. Nie jestem wielce fit, sportowo uzdolniona ani mega zmotywowana. Nie jestem i pewnie nigdy nie będę. Lubię aktywność fizyczną ale jestem bardzo ale to bardzo wybredna. Nienawidzę gdy ćwiczenia podnoszą mi ciśnienie krwi (może dlatego, że mam z nim problemy). Lubię za to czuć, że ćwiczenia coś dają oraz, że działają na całe ciało. Nienawidzę nudnych zajęć, które są bardzo powtarzalne. Przez co nie lubię biegać. Wiem, że jest wielu amatorów tego sportu, ale dla mnie to zwyczajnie nudne, a jak skupiam się nad czymś innym w trakcie biegania boje się, że zaraz wpadnę pod samochód.


Mel B trening pośladków.

Uwielbiam. Ubustwiam. Boli jak diabli, szczególnie po długiej przerwie, ale przynajmniej są efekty, które pojawiają się bardzo ale to bardzo szybko. Nie jestem specjalistką, ale u mnie te ćwiczenia działają również na nogi.

Tiffany trening na boczki.

Nie jestem zwolenniczką ćwiczeń przy których łapię zadyszkę, ale tutaj robię wyjątek. Proste, do wykonania w domu, raczej dla każdego. Co prawda nie ma polskiego lektora, ale dla mnie w tm wypadku o dziwo to nie problem.


Hula - hop

Przyznaję, że miałam dość długą przerwę i do kręcenia wracam bardzo powoli. Jeśli chodzi o kręcenie hula hopem to trzeba odrobiny wprawy. Rady dla początkujących to nie zrażać się. Wybrać odpowiednie hula-hop (czyli takie które będzie dopasowane do wzrostu oraz którego ciężar będzie odpowiedni). Na początku najlepiej kręcić na dość grubej bluzie, w momencie gdy czujemy, że boli nas brzuch lepiej przestać. Mięśnie nie są przyzwyczajone, a po co zrobić sobie krzywdę. Stanowczo najlepiej zacząć stopniowo. Nawet od 1 min na każdą ze stron.
Znalezione obrazy dla zapytania hula hop


Trampoliny.

Mówiłam już, że nie lubię ćwiczeń przy których dostaje zadyszki. Co prawda trampoliny powodują zadyszkę i to nie mała, ale nastrajają również bardzo pozytywną energią. Co prawda miałam problem z dojściem do szatni po ćwiczeniach.
Znalezione obrazy dla zapytania trampoliny fitness


Joga

Swojego czasu często chodziłam na zajęcia z jogi. Teraz przyznaje się bez bicia, że nie uczęszczam. Nie jestem wielbicielką ideologii jogi, traktują ją raczej jako sport. Na zajęciach na które chodziła czułam pracę każdego mięśnia, stopniowe rozciągania. Czułam się cudownie, chociaż niektóre pozycje sprawiały mi ogromną trudność.
Znalezione obrazy dla zapytania joga


Pole dance

Wiem, że budzi wiele kontrowersji, ale kurcze zanim zaczniesz mówić, że to dziwkarskie to pójdź na zajęcia i zobacz jak to wygląda. A poza tym zawiśnij tak jak niektóre dziewczyny. Na 90% nie dasz rady, bo to wymaga na prawdę długich treningów. Co prawda też dałam sobie spokój z tymi zajęciami, ale nie ze względu na poglądy a na zbyt słabą kondycje fizyczną. Ale nie wykluczam, że kiedyś do tego wrócę.
Znalezione obrazy dla zapytania pole dance


A Ty? Jaki sport lubisz? A może nie przepadasz za żadnym?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Altruistka , Blogger