Zakaz handlu w niedziele

O zakazie handlu w niedzielę słyszę co chwilę. Przyznam szczerzę, że już mam tego trochę dosyć. Ale z drugiej strony wiem, że wiele osób nadal nie wie kiedy może iść do sklepu a kiedy odbije się od zamkniętych drzwi. Z tego powodu postanowiłam przygotować dla Was post na ten temat, w którym pojawia się ściąga kiedy nie zrobimy zakupów oraz co myślę na temat owego zakazu.

Kiedy nie zrobimy zakupów? 

W niedziele w które obowiązuje zakaz handlu oraz w święta. Wolnymi niedzielami od zakazu handlu są pierwsza i ostatnia niedziela danego miesiąca chyba, że wypada w nią święto Kościelne/Państwowe które już wcześniej było wolne od handlu. Wyjątek stanowi Grudzień gdzie dwie przedświąteczne niedziele również będą pracujące. 


Marzec: 11, 18.
Kwiecień: 1 (Wielkanoc), 2 (Lany Poniedziałek), 8, 15, 22.
Maj: 1 (Święto Pracy), 3 (Dzień Konstytucji 3 Maja), 13, 20 (Zielone Świątki), 31 (Boże Ciało).
Czerwiec: 10, 17.
Lipiec: 8, 15, 22.
Sierpień: 12, 15 (Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny), 19.
Wrzesień: 9, 16, 23.
Październik: 14, 21.
Listopad: 1 (Wszystkich Świętych), 11 (Narodowe Święto Niepodległości), 18.
Grudzień: 9, 25 (Boże Narodzenie - dzień pierwszy), 26 (Boże Narodzenie - dzień drugi).


W moim kalendarzu do druku na Marzec i każdy kolejny miesiąc pojawiło się oznaczenie niedziel z zakazem handlu. Więc jeśli z niego skorzystasz możesz mieć pewność, że będzie Ci łatwiej odnaleźć się w zakazie handlu w niedziele ;)


Co myślę o zakazie handlu w niedziele?

Mam to głęboko gdzieś i jest mi mocno obojętne czy on jest czy nie. Jedyne co to nie zgadzam się, że dzięki/przez to mamy większą wolność. Bo nie mamy ;) To ograniczenie a nie wolność. Więc nie podoba mi się gdy toś używa takiej linii obrony tej ustawy. 
Pracuje w handlu, również w niedzielę i nie uważam tego za złe rozwiązanie, dlatego, że dzięki temu mam wolne w tygodniu, dzięki czemu nie mam problemu z załatwieniem jakichkolwiek spraw urzędowych. (Mój M, pracuje od poniedziałku do piątku, więc jeśli potrzebuje udać się do urzędu, lekarza, musi wykorzystywać dzień z urlopu). To tylko dwie niedziele więc nadal będzie kilka dni wolnych w tygodniu, dlatego na razie się tym nie przejmuje ;)
Jeśli chodzi o robienie zakupów, to po prostu trzeba się będzie przyzwyczaić i tyle. Kiedyś sklepy zawsze były zamknięte w niedziele i ludzie nie umierali z głodu ;] dlaczego teraz ma być inaczej?


A Ty? Jesteś zadowolony ze zmiany? Czy może wręcz przeciwnie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Altruistka , Blogger