Zakaz handlu w niedziele (2019r)


Już od prawie roku w cześć niedzielę nie możemy zrobić zakupów. Przez część 2018r były to dwie środkowe niedzielę, ale od stycznia 2019 roku, doszła również pierwsza niedziela miesiąca. Tak więc handlowa został tylko jedna, ostatnia 😊 No okej z paroma wyjątkami, min w grudniu. Ale o tym póżniej

Aby ułatwić Ci odnalezienie się w tej sytuacji, nadal w projektach mojego kalendarza do druku będą pojawiać się informacje o niehandlowych niedzielach (przekreślony wózek sklepowy). 
Jeśli jeszcze nie pobrałeś kalendarza na styczeń, serdecznie Cię do tego zapraszam. 

Jak i czy zmieniło się moje zdanie o zakazie handlu.

W zaszłym roku również opublikowałam wpis o zakazie handlu w niedzielę dotyczący 2018r. 
Na wstępie chciałabym zaznaczyć że pracuje w sklepie, który jest otwarty w handlowe niedzielę 😊 

 • Plusy (moim zdaniem):
  • Część osób może spędzić czas z dziećmi i rodziną.
  • Pewność dnia wolnego (łatwiej coś z dużym wyprzedzeniem zaplanować)
 • Minusy (moim zdaniem):
  • Mniej wolnych dni w tygodniu (pracująca niedziela, to dzień wolny w tygodniu, w którym możemy iść na zakupy, umówić się do kosmetyczki czy załatwić coś w urzędzie).
  • Uczniom ciężej zaleźć dodatkowa pracę. (Ja pracowałam, uczas się. I gdyby nie pracujące niedzielę, nie mogłabym zarobić tyle ile zarabiałam, ani mieć umowy o pracę, bo po prostu nie miałabym kiedy pracować).
  • Ogromne zamieszanie (cały czas klienci pytają, a ta jest handlowa, a ta nie? Jutro otwarte?) .
  • Mniej klientów. (Okej chleb kupić musisz i jeśli w niedzielę jest zamknięte, to kupisz go w sobotę, a kolejnego opakowania perfum albo balsamu kupić nie musisz. Mniej klientów, mniejszy obrót...) .
  • Puste handlowe niedzielę ( wiąże się to z poprzednimi punktami, klienci nie wiedza czy ta niedziela jest handlowa czy nie, więc nawet jeśli pracujemy to nie przychodzą. Przez co siedzimy i nudzimy się w pracy).

To tylko moja opinia w tym temacie, każdy z Nas jest inny i inaczej postrzega pewne rzeczy. Mnie bardziej odpowiadał brak zakazu handlu, a Tobie? 
Co prawda nigdy nie byłam typem osób chodzących po sklepach żeby pozwiedzać. Galerie handlowe odwiedzam tylko w pracy i gdy na prawdę muszę coś kupić. Ale nie miałam problemu z pracą w niedzielę i szkoda mi uczniów którzy przez zakaz handlu mają problem z dorobieniem sobie. 

Handlowe niedzielę:

Styczeń: 28,
Luty: 24,
Marzec: 31,
Kwiecień: 14 (wyjątkowo przed Wielkanocą), 28,
Maj: 26,
Czerwiec: 30,
Lipiec: 28,
Sierpień: 25,
Wrzesień: 29,
Październik: 27,
Listopad: 24,
Grudzień: 15, 22 (wyjątkowo przed Wigilia), 29,


W tym roku rolę zostały odwrócone, na liście pojawiły się tylko te niedzielę w które zrobimy zakupy, bo tych jest zwyczajnie mniej 😊 Przez co łatwiej nam będzie zapamiętać ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Altruistka , Blogger